snílek

28.02.2016 19:52

Málokdo si zadá otázku, proč tak lpí na životě? Jednoduché, protože se bojí…

A tak sní, sní o životě věčném.  Má víru, má naději, touhu ...proto neustále vdechuje tomu život …na lepší zítřek, pro lepší pocit. Sen sní o  snu …snící, tvořící já. Je mu  jedno jak, ale za každou cenu chce být. Bytí, je ten motor já, jenž neví, že sní. A tak si své království tvoří jak „uvnitř tak vně“, zkouší to všemi způsoby a daří se mu to skvěle. Je negramotné, proto si vytvořilo slovo „já jsem“ tak si myslí, že je. Je hloupé, tak si vytvořilo duchovní světy, „my (já) jedno jsme“. Hlavně pohyb! Je jedno jaký sen bude snít.

Mít pocit, že je.

 

Hraje to dobře, obléká nekonečno šatů. Rodí se, tvoří se, umírá, potí se, učí si, cítí se, pracuje, nepracuje, je ubohý, je statný, raduje se, trápí se, miluje se, nenávidí se, dělí se, násobí se…má nějaké vyšší cíle, slouží, plodí se, množí se, souloží, asketuje, zachraňuje, viní se, obdivuje se, vidí se, bojuje, uzdravuje se, je dobrý, je zlý, myslí si, myslí si že si nic nemyslí, měří se, zvučí se, osvětluje se, slyší se, zapírá se, proměňuje se, in-formuje se, udržuje se, otročí se, osvobozuje se, opěvuje se, hledá se, nachází se, ničí se, uvědomuje se, neuvědomuje se a tak dále a tak dále… neustále se o něco snaží, něčím je, buduje světy, buduje lepší světy, světy svobodných zítřků…staví si různé role a světe div se, sám tomu věří, proto se mu to tak skvěle daří…hrubohmotný, jemnohmotný… potřebuje jen na sebe upoutat POZORNOST …život …je to neskutečný galaktický  ONAN, narcista…trýznitel…to mu stačí, kolo se točí…kolo kolo mlýnské, za ty čtyři rýnské

Pořád někam běží, je stavitel, je ničitel a na ničem mu nezáleží, jen na jednom BÝT, zažívat…vlastně potřebuje na to jen jednoho aby tomu uvěřil on-ty sám a tak se mu podařilo toto dílo…jenže neví, že sám na sebe si upletl bič, sám si to vše stvořil, sám se v tom tak ztratil a hledá a hledá…venku i uvnitř…kmitá a kmitá, ach jak zakletý ten čas!!! Jeho pole, jeho čas, jeho zahrada…avšak co za JHO, jeho nástrojem, jeho plodem jest?

Kdo mi pomůže, kdo mně toho šatu zbaví jen???

Kde sídlo mé jest?

Odpovědi nedostává zdá se, toulá se svým vesmírem…nemá spočinutí, není naplněn, v d-uchu je pln naděje.

Možná nebytí mne zbaví té tíže? ...zase další hra …hora horou hýbe?

A pořád ho (se)  kope do prdele, od rána až do noci dej mi žrát, dej mi žrát!!! Je to jedno co to je, hlavně se musím cítit, musí to mít smysl, hlavně musím žít!!! Být. Ani v noci nedá pokoj, jen sní a sní a sní…až sebe sám sní…snad se probudí, ale kdo o tom může říci? Kdo to zjevil? Komu? Kdo o tom ví? kdo to MYSLÍ? kdo co vidí?

Ojojoj, zase sen, další pošetilá hra?

Je to ale humorista, cirkus co svět neviděl!

Nečekej zde odpovědi …je bez odpovědi … bez otázky

 

 

Karel Larysch

 

Kontakt

danuše zábranská příkrá 314
slušovice
76315
+420777088889 danusezabranska@gmail.com