zvuk zvonů neutralizuje viry

04.04.2016 20:50

Zvony jsou mimořádně léčivé pro člověka. Léčí duši i tělo. Pozvedají ducha, obnovují a posilují fyzické zdraví. Vliv zvonů na člověka je předmětem mnoha studií a prací.

Geofyzik P. Kirienko mnoho let pracoval v laboratoři sdružení "Kirovgeológia", v němž zkoumal i vlastnosti vibrací zvonů. Zjistil, že zvon je generátor energie, který vydává velké množství rezonančních ultrazvukových vln pronikajících do vnitřní struktury organismu člověka, zlepšuje stav krve a práci cév.  Dalším přínosem je, že se u člověka produkuje hormon posilující imunitní systém.

Stejně se zjistilo, že vibrace, které vytváří zvon, čistí okolní prostor od patogenů. Molekulární struktura viru chřipky, moru, spále, spalničky, tyfu, cholery se deformuje a přeměňuje se na krystalky. Nastává reálná sterilizace vzduchu.

Japonští vědci prováděli mnohdy výzkum vlivu zvonů na viry. Umisťovali do sklenice s vodou různé druhy virů, který pak postavili pod zvon. Podle těchto výzkumů, až 90% virů zahynulo. Zůstaly jen ty nejvytrvalejší. Stejně zkoumali i vliv zvuků zvonů z nahrávky na CD. Ukázalo se, že před reproduktory přehrávače zahynulo do 50% virů.

Jelikož lidský organismus z větší části skládá z vody, není udivující, že po přechodu vibrací zvonu přes organismus člověka většina virů zahyne. Proto zvoníci, kteří ještě klasickým způsobem zvoní, netrpí virovými onemocněními, i když se neustále nacházejí v průvanu a na větru. Jsou známy případy lidí nemocných rakovinou, kteří se vyléčili poté, co se začaly věnovat profesi zvonaře.

Překvapivou vlastnost zvonů dokázali ruští lékaři. Zvuky zvonů dokáží zmírnit bolest dokonce při pokročilých stadiích rakoviny. Dr. Andrej Gnezdilov, zakladatel prvního ruského hospice, provedl řadu unikátních experimentů. Do pokoje s onkologicky nemocnými pacienty přinesl kovové talířové zvony, jaké se v minulosti používaly v klášterech. Zvony byly různých velikostí, aby si každý pacient zvolil tón ideální pro sebe. Výsledky byly ohromující, u jedné třetiny pacientů zmizel syndrom bolesti, který nemohli utlumit ani nejsilnějšími preparáty. U další třetiny pacientů se bolest utlumila natolik, že mohli snadno usnout. Dr. Gnezdilov se domnívá, že nízký zvuk rezonuje s organismem. Ne náhodou v minulosti naši předkové používali zvon jako léčebný prostředek. Tehdy se věřilo, že zvuk zvonu chrání dokonce i před epidemiemi.

"S největší pravděpodobností funguje zvon jako ladička, která dává možnost organismu naladit se na zdraví, a tím zvyšuje jeho odolnost proti chorobám. Organismus, který rezonuje s určitou vibrací, sám sebe začíná léčit, "říká Dr. Gnezdilov.

Dr. Gnezdilov při rehabilitaci pacientů po těžkých stresových situacích využívá zvuky zvonů. Například navrhne člověku přistoupit k zvonici, aby si vybral některý zvon a zahrál si na něm. Na člověka ovlivňují zvuky různých zvonů a vibrací, každá volba je individuální. Bez ohledu na výběr zvonu, u člověka za krátkou dobu mizí stresový stav, normalizuje se krevní oběh a zlepšuje se zdravotní stav.

Jsou známé skutečnosti, že nízké zvuky zvonu mají uklidňující účinek na nervový systém člověka a vysoké zvuky mají opačný účinek. Na Kalifornské univerzitě zjistili, že zvuk zvonu probouzí skryté rezervy organismu a pomáhá pozitivně naladit člověka. Ukázalo se, že při nízkých rytmických zvucích 110 Hz se mozková aktivita dočasně přesunula z levé poloviny mozku do pravé, která je zodpovědná za tvořivost.

Přeložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Kontakt

danuše zábranská příkrá 314
slušovice
76315
+420777088889 danusezabranska@gmail.com